Info

avatar Ten blog rowerowy prowadzi Arnoldzik z miasteczka Kruszwica. Mam przejechane 130614.95 kilometrów w tym 2360.16 w terenie. Jeżdżę z prędkością średnią 24.42 km/h i się wcale nie chwalę.
Suma podjazdów to 80420 metrów.
Więcej o mnie.

baton rowerowy bikestats.pl

Wykres roczny

Wykres roczny blog rowerowy Arnoldzik.bikestats.pl

Archiwum bloga

  • DST 50.16km
  • Czas 01:50
  • VAVG 27.36km/h
  • VMAX 42.97km/h
  • Temperatura 19.0°C
  • Kalorie 3kcal
  • Sprzęt Trek
  • Aktywność Jazda na rowerze

Zbyt wiele to za mało.

Piątek, 24 kwietnia 2020 · dodano: 24.04.2020 | Komentarze 0


Trasa: Kruszwica-Sukowy-Młynice-Strzelno-Jeziorki-Bronisław-Rzadkwin-Ciechrz-Wymysłowice-Markowice-Tupadły-Kruszwica


Zakłócony tryb, zakłócona wiosna i niepełny plan bez planu... Mija kwiecień, nie mam żadnej dłuższej wycieczki, chociażby na odkrywki straszne kopalniane jak co roku niemalże. Źle się dzieje bowiem i tylko próbować przychodzi rumaka dosiadać i tym się cieszyć. Pomimo wszystko nadal cieszy mnie jazda rowerem, nawet jak trwa przez 50 kilometrów tylko. Sobota i niedziela pracowa nadto, zatem w siodle tylko popołudniem późnym posiedzieć troszkę będzie można. 



Miało deszczem popołudnie potraktować... Nic z tych rzeczy ;(

Żółcą się Kujawy zwykle o tej porze.

Lustereczko, nie potrafię bez ciebie żyć, tzn. jeździć :)

...i bez was też nie ;)


Kategoria SZOSA SAMOTNIE


  • DST 44.42km
  • Czas 01:31
  • VAVG 29.29km/h
  • VMAX 39.77km/h
  • Temperatura 14.0°C
  • Kalorie 3kcal
  • Sprzęt Trek
  • Aktywność Jazda na rowerze

Nie będzie tak źle, ja myślę.

Wtorek, 21 kwietnia 2020 · dodano: 21.04.2020 | Komentarze 0


Trasa: Kruszwica-Tupadły-Inowrocław-Sikorowo-Dulsk-Pławinek-Radojewice-Pieranie-Papros-Wola Wapowska-Wolany-Bródzki-Kruszwica

No i fajnie... Choć wiatr z lekka chłodny to wiosennie nader. Dnia sporo, że nawet po nieco późniejszym powrocie z pracy zacne dwie godziny porumaczyć można w słońca promieniach sporych. Do przesilenia letniego czasu dużo, zatem korzystać ile się da, z przeciwnościami losu walczyć, a na dupne obostrzenia sposobów szukać. Policja krąży nie łapie, a wyjątkowo dużą ilość rowerowych braci i sióstr dziś napotkałem. W obszarach leśnych ludno, jak w miesiącu październikowym, tyle że obecnie to chyba na szyszki bardziej, niż na grzyby towarzystwo wyprawy czyni ;) Na cieplejsze dni pomysł na zatkanie otworów twarzowych już mam, poniekąd nie tylko przed wirusem, ale i osą jadowitą ochroni niewątpliwie a i oddechu nie utrudni. 

 
Takie cudo, żółcienią mieniące się do Kruszwicy z Brzegu na zastępstwo naszej zakładowej 401Da przyjechało :) SM03 (Ls-150a)



Kategoria SZOSA SAMOTNIE


  • DST 74.14km
  • Czas 02:47
  • VAVG 26.64km/h
  • VMAX 45.90km/h
  • Temperatura 10.0°C
  • Kalorie 7kcal
  • Sprzęt Trek
  • Aktywność Jazda na rowerze

Uroczyste otwarcie lasu.

Niedziela, 19 kwietnia 2020 · dodano: 19.04.2020 | Komentarze 0


Trasa: Kruszwica-Bródzki-Wolany-Wola Wapowska-Papros-Pieranie-Radojewice-Pławinek-Inowrocław-Cieślin-Kościelec-Gorzany-Janikowo-Ludzisko-Tupadły-Kruszwica


No wiem, że to dopiero jutro, ale skoro od północy to pomyślałem, że dziś coś już będzie się działo. Pojechałem zobaczyć i szczerze się zawiodłem, bowiem nic nie zastałem poza samym lasem. Las jak las, może trochę bardziej zawiewiórkowany i zasarniały, ale żadnych oznak jutrzejszego wydarzenia. Hmmm, no nie wiem, a może to nie o ten las chodzi ? Ten też jest zamknięty, choć udało mi się przez niego przejechać, sam nie wiem jakim cudem. 


Wjechać w weń, czy nie wjechać ? Oto jest pytanie...

Ogacona facjata, tudzież zaszmacony pysk :)

Coś będzie jechało. Tu już lasów deficyt znaczny, nieopodal Janikowa.

Bysiu ET22-648 ze składem węglarek na 91 kilometrze linii nr 353 (Poznań Wschód - Skandawa)

Lubię ;)

Nie ujeżdżane rumaki piszczą i są smutne.



Kategoria SZOSA SAMOTNIE


  • DST 47.14km
  • Czas 02:01
  • VAVG 23.38km/h
  • VMAX 32.45km/h
  • Temperatura 15.0°C
  • Kalorie 2kcal
  • Sprzęt Merida
  • Aktywność Jazda na rowerze

My nie mówimy nic...

Sobota, 18 kwietnia 2020 · dodano: 18.04.2020 | Komentarze 0


Trasa: Kruszwica-Sukowy-Młynice-Starczewo-Strzelno-Rzadkwin-Ołdrzych0wo-Balice-Górki-Markowice-Bożejewice-Sławsk Wielki-Kruszwica

Mówią o jakiś powrotach do normalności,
Mówią o złagodzeniu obostrzeń,
Mówią o otwarciu lasu,
Mówią o przecinaniu wstęgi i występie Zenka,
Mówią, że się boją,
Mówią, że się nie boją,
Mówią, że jeszcze będzie normalnie, 
Mówią, że wszyscy zginiemy,
Mówią, to co myślą,
Mówią, to co czują,
Mówią, to co chcą, 
Mówią, to czego nie chcą.
A my ? My nie mówimy nic, po prostu...






  • DST 48.81km
  • Teren 0.60km
  • Czas 02:08
  • VAVG 22.88km/h
  • VMAX 41.77km/h
  • Temperatura 15.0°C
  • Kalorie 4kcal
  • Sprzęt Merida
  • Aktywność Jazda na rowerze

Psie krwie po dwakroć.

Piątek, 17 kwietnia 2020 · dodano: 17.04.2020 | Komentarze 0


Trasa: Kruszwica-Tupadły-Inoworocław-Batkowo-Dziarnowo-Kościelec-Gorzany-Janikowo-Ludzisko-Krusza Duchowna-Tupadły-Kruszwica

Już miałem niemalże całkowicie wyjść z rowerowego podziemia, to mądre głowy uchwaliły, że część twarzową maseczką ogacić trza. Tak zadecydowano pod groźbą kary mandatowej niemałej w sumie. W poniedziałek otwarcie lasu, przetną wstęgę, zaśpiewa Zenek i... Będzie można po lesie w maseczce hasać do woli ;) Psie krwie, żeby nie rzec kurwa mać, mam teraz przez dwa lata z zatkanymi otworami jakże istotnymi rowerowo, jeździć ? Nie dość, że od wtorku w sumie, ból zęba spokoju nie daje to jeszcze z gałganem na pysku paradować przyszło. Nie tak miało być, psie krwie... Psie krwie po dwakroć. 


Co przeszkadza w objeździe okolicy ? Robotnicy :) Żadnego znaku, żadnej informacji typu objazd czy coś... Zresztą po co ? Masz siedzieć w domu, a nie szwendać się po drogach ;)

Wyglądam jak debil w sumie... A daj pan spokój...





  • DST 46.85km
  • Czas 02:18
  • VAVG 20.37km/h
  • VMAX 47.56km/h
  • Temperatura 10.0°C
  • Kalorie 9kcal
  • Sprzęt Merida
  • Aktywność Jazda na rowerze

Wszak, przyjdzie jeszcze czas.

Poniedziałek, 13 kwietnia 2020 · dodano: 13.04.2020 | Komentarze 4


Trasa: Kruszwica-Sławsk Wielki-Bożejewice-Markowice-Górki-Balice-Janikowo-Gorzany-Kościelec-Dziarnowo-Batkowo-Inowocław-Tupadły-Kruszwica


Pustynia ludzka, a i aut na lekarstwo, cudownie choć wietrznie i średnio ciepło. Może tak być w sumie ;) Pod wiatr osiągane prędkości były porównywalne z tymi jakie osiągają babcie międzywsiowe, tak duło niemiłosiernie. Rano deszcze drobne, lecz tylko symboliczne, zatem kiedy tylko wiatr nieco asfalty obsuszył, można było wybyć z domu i w trasę wyruszyć południowa porą. Cywilnie i krótko, bowiem inne plany na dalszą część dnia świątecznego posiadam. 



Mała Noteć






  • DST 83.27km
  • Czas 03:38
  • VAVG 22.92km/h
  • VMAX 33.48km/h
  • Temperatura 14.0°C
  • Kalorie 1kcal
  • Sprzęt Merida
  • Aktywność Jazda na rowerze

Rekonesans, czyli szosowy zwiad.

Sobota, 11 kwietnia 2020 · dodano: 11.04.2020 | Komentarze 0


Trasa: Kruszwica-Szarlej-Karczyn-Góra-Balczewo-Marcinkowo-Parchanie-Słońsko-Szadłowice-Skalmierowice-Wierzchosławice-Mierogoniewice-Dobiesławice-Ściborze-Orłowo-Kłopot-Inowrocław-Cieślin-Kościelec-Gorzany-Janikowo-Ludzisko-Balice-Górki-Markowice-Bożejewice-Sławsk Wileki-Kruszwica

Tak dalej być nie będzie, zatem jeszcze nie szosowy ale po szosie, rowerowy zwiad. Policja jest, krąży po okolicznych drogach, ale nie łapie, przynajmniej na mnie uwagi nie zwracali najmniejszej. Spotkałem ją dwukrotnie i to w takich sytuacjach, gdzie byłem niemalże pewny, że chociaż zapytają o cel mojej rowerowej podróży. Nie zapytali, zignorowali... Jednak wierzę, że tak jak ja wiedzieli dobrze, iż żadnych przepisów tudzież zaleceń nie naruszam i nie łamię. Dziś jeszcze w cywilnych lumpach, ale już bez większej konspiracji i ukrywania się po krzakach i zakurzonych polnych drogach. Wielka sobota, jak dla mnie nie tylko wielkanocnie wielka, ale i też aktywnie wykorzystana maksymalnie. Praca zawodowa z rana a po poobiedniej kawie, to co lubię najbardziej ;)

Pod drzewem, gdzieś przed Szadłowicami.

Cienias kwietniowy 

Wychodzę z rowerowego podziemia, choć jeszcze po cywilu ;)

Żaden to kłopot...

Widzę światełko w tunelu :)

Tradycyjny "pit-stop" na moście w Gorzanach nad kanałem Noteckim.






  • DST 31.74km
  • Teren 9.00km
  • Czas 01:46
  • VAVG 17.97km/h
  • VMAX 27.90km/h
  • Temperatura 16.0°C
  • Kalorie 6kcal
  • Sprzęt Admiral
  • Aktywność Jazda na rowerze

Na piwo, czy na rower ?

Czwartek, 9 kwietnia 2020 · dodano: 09.04.2020 | Komentarze 1


Trasa: Kruszwica-Sławsk Wielki-Bożejewice-Żegotki-Busewo-Wymysłowice-Niemojewko-Markowice-Żerniki-Bożejewice-Sławsk Wielki-Kruszwica

Są takie sytuacje, kiedy to człowiek zmuszony jest do określonych działań, które kształtują rozkład zajęć dnia. Niekiedy mamy na to mniejszy lub większy wpływ, a niekiedy po prostu tak trzeba, tudzież należy. Niewątpliwie psychoza koronowirusowa utrudnia nam życie i coraz bardzie irytuje. Było ciekawie, było inaczej, a teraz wręcz wkurwia mnie ta sytuacja. Do końca nie wiadomo co wolno, a czego nie wolno. Z jednej strony siedź w domu a z drugiej wyjdź tylko w konieczności. Jednorazowo wychodzę w celach rekreacyjnej jazdy rowerem, bo niby wolno, a jednak unikam wszystkiego czego tylko mogę uniknąć. Przecinając drogę krajową w okolicy wsi Żegotki minąłem policję drogową, jednak skończyło się tylko na wymianie spojrzeń. 
W domu praca zdalna, czy jak to w korpo mawiają "home office". Wiadomo ma to swoje plusy i minusy... A własnie, dziś na służbowego maila przyszła ankieta, dotycząca właśnie pracy w domu. Pytano w niej miedzy innymi o zalety i wady takiego sposobu świadczenia pracy. Wiadomo, w zależności od zakresu obowiązków nie wszystko da się zdalnie wykonać, i te osiem godzin w domu bardzo różni się od tych ośmiu godzin korporacyjnych. W czasie pracy w domu, można coś na obiad przygotować, albo psu przedświąteczne spa zafundować, potem jeszcze powalczyć w wyciekiem podprysznicowym... No, ale to już było po godzinach :) Zniesmaczony wielce z powodu połowicznego sukcesu w dziedzinie hydrauliki łazienkowej, rumaka dosiadam i piwem w miejscu dziwnym się raczę. Koniec, od jutra wracam do pracy, przynajmniej na kilka dni ;)









  • DST 40.88km
  • Teren 22.00km
  • Czas 02:08
  • VAVG 19.16km/h
  • VMAX 27.90km/h
  • Temperatura 18.0°C
  • Kalorie 3kcal
  • Sprzęt Admiral
  • Aktywność Jazda na rowerze

Wiosna jak lato.

Środa, 8 kwietnia 2020 · dodano: 08.04.2020 | Komentarze 0


Trasa: Kruszwica-Łagiewniki-Rzepowo-Racice-Lachmirowice-Siemionki-Kościeszki-Gopło-Golejewo-Radunek-Budy-Mirosławice-Sukowy-Polanowice-Zakupie-Rzepiszyn-Kruszwica










Nadgoplańskie dukty w okolicy wsi Kościeszki.


Zachodnia odnoga Jeziora Gopła nieopodal wsi Kościeszki

Niegdysiejszy przejazd kolejowy na linii nr 231 we wsi Radunek.

Relikty po nieczynnej od blisko ćwierćwiecza linii kolejowej nr 231

Słupek hektometrowy na 27 km linii nr 231 ( Inowrocław Rąbinek - Mogilno ) okolice wsi Radunek.

Jest fajnie, ale wolę szosą po szosie, szak :)





  • DST 50.16km
  • Teren 22.00km
  • Czas 02:54
  • VAVG 17.30km/h
  • VMAX 30.20km/h
  • Temperatura 14.0°C
  • Kalorie 5kcal
  • Sprzęt Admiral
  • Aktywność Jazda na rowerze

Cudnie, nie nudnie.

Niedziela, 5 kwietnia 2020 · dodano: 05.04.2020 | Komentarze 0


Trasa: Kruszwica-Łagiewniki-Rzepowo-Racice-Lachmirowice-Siemionki-Kościeszki-Rzeszynek-Lubstówek-Krzywe Kolano-Rzeszyn-Gopło-Golejewo-Sierakowo-Mirosławice-Sukowy-Polanowice-Zakupie-Rzepiszyn-Kruszwica

Piękna pogoda i piękne tym razem nadgoplańskie tereny. Cisza, spokój, zatem czego chcieć więcej nawet w takiej sytuacji. Pomimo, że z rzadka w teren się zapuszczam, to znam większość dróg polnych, choć często odnoszę wrażenie, że w niektórych miejscach jestem po raz pierwszy. Pamięć ulotna, a i też zmiany czyni natura oraz człowiek ręką swą.
Na mojej drodze było kilka odcinków leśnych i chciał, nie chciał musiałem las ten przebyć. Zakaz wstępu do lasu, choć zupełnie nie wiem czym podyktowany, spowodował wśród społeczeństwa gwałtowny wzrost liczby miłośników lasów. Dotychczas większość ludzi las niewiele interesował, niektórzy tylko przypominali sobie o nim na jesieni, kiedy to można było z niego wyszabrować trochę grzybów. Teraz nagle kiedy jest zakaz, to wszyscy chcą do lasu, bo przecież w lesie nie ma koronawirusa ;) Leśni ludzie, psie krwie...

Jedna z wielu zatoczek na jeziorze Gopło w okolicy wsi Łagiewniki.

Malownicza dróżka wzdłuż linii jeziora.


Incognito :) 

Nowa asfaltowa nawierzchnia na odcinku Rzeszynek - Lubstówek

Kawałek dalej mam okazję przejechać się dwupasmową drogą polną :)

Takie ciche pustkowie. 

Ścieżka ornitologiczna w okolicy Krzywego Kolana. Można tu spotkać nawet dudka .


Przydrożny krzyż w okolicy Sierakowa.



Stalowy koziej, czyli rumak polny :)