Info

avatar Ten blog rowerowy prowadzi Arnoldzik z miasteczka Kruszwica. Mam przejechane 130839.43 kilometrów w tym 2360.16 w terenie. Jeżdżę z prędkością średnią 24.42 km/h i się wcale nie chwalę.
Suma podjazdów to 80914 metrów.
Więcej o mnie.

baton rowerowy bikestats.pl

Wykres roczny

Wykres roczny blog rowerowy Arnoldzik.bikestats.pl

Archiwum bloga

  • DST 65.68km
  • Czas 02:18
  • VAVG 28.56km/h
  • VMAX 38.90km/h
  • Temperatura 29.0°C
  • Kalorie 1kcal
  • Sprzęt Mont Ventoux
  • Aktywność Jazda na rowerze

XCII etap -...najdłuższe dwie godziny...

Wtorek, 29 czerwca 2010 · dodano: 29.06.2010 | Komentarze 1

Trasa: Kruszwica-Skulsk-Wilczyn-Wójcin-Strzelno-Sławsk Wlk.-Kruszwica

samotny pasażer
samotna pasażerka
za nami i przed nami noc
w pałacach, bramach i na zakrętach
samotna pasażerko
odkręć gaz, trzymaj rękę na pulsie
jeśli pragniesz oddać się mocom otchłani
wystarczy tylko
tylko wznieść się w górę
poszły spać modne dziewczęta
sennie ziewają skinheadzi z przedmieścia
wzniećmy pożar w ich uszminkowanych sercach
czasy są niepewne
sytuacja jest napięta
kocham nocne przewroty
i kontrrewolucje
dziury w parasolach
seledynowych szpiegów
policjantów złodziei
kieszonkowych morderców
nieważkich pijaczków
stróżów cnoty w burdelach

samotny pasażer to ja
ty jesteś moją samotną pasażerką
dusze nocy są w nas
a my jesteśmy ich częścią


W oddali elektrownia "KONIN" ( cyfrowy zoom jest do dupy ;)

Wymarzony asfalcik ;)

Nie cały kilometr do domku ;)))


Kategoria SZOSA SAMOTNIE


  • DST 59.70km
  • Czas 02:03
  • VAVG 29.12km/h
  • VMAX 41.50km/h
  • Temperatura 28.0°C
  • Kalorie 1kcal
  • Sprzęt Mont Ventoux
  • Aktywność Jazda na rowerze

XCI etap -...przejmujący z oddali...

Poniedziałek, 28 czerwca 2010 · dodano: 28.06.2010 | Komentarze 1

Trasa: Kruszwica-Tupadły-Janikowo-Trląg-Strzelce-Strzelno-Tupadły-Kruszwica

Nie jest dobrze, ale łatwo skóry nie sprzedam...
Nie ma wyjazdu bez choć jednej fotografii,
Na której zapisana jest odwieczna dążność
Do perfekcji, której nigdy nie przyjdzie mi zaznać.
A więc to jest stałość, zgruchotana duma miłości,
Obróciło się na swoją stronę to, co kiedyś było z niewinności.
Chmura nade mną wisi, znaczy każde poruszenie,
Głęboko w pamięci tego, co kiedyś znaczyło kochanie.


Może fotografowanie kręcącego koła jest co najmniej bez sensu to jednak mnie kręci ;)

Z tego upału nawet sam się rozpłynąłem...

Bo wszystko to iluzją jest i magią i zdarza się raz na milion...

Wiatr w dziurawych zębach gra najbardziej dziwne rzeczy :)))


Kategoria SZOSA SAMOTNIE


  • DST 41.81km
  • Czas 01:26
  • VAVG 29.17km/h
  • VMAX 38.10km/h
  • Temperatura 24.0°C
  • Kalorie 5kcal
  • Sprzęt Mont Ventoux
  • Aktywność Jazda na rowerze

XC etap -...wtedy zwyczajnie by się działo...

Sobota, 26 czerwca 2010 · dodano: 26.06.2010 | Komentarze 2

Trasa: Kruszwica-Włostowo-Pilich-Włostowo-Kruszwica

Chciałbym być jedwabnym ekranem Twoich myśli,
Na ścianie wiszącym w kinie marzeń,
Albo Małym Księciem, może tylko lisem,
By zrozumieć wszystko i o niczym nie wiedzieć,
Dotknąć prawdy i spojrzeć Ci w oczy,
Poznać Twe tajemnice by moimi się stały,
Umieściłbym Cie na filmowej szpuli,
I wtedy zwyczajnie by się działo...


Wyczuć taką chwilę w której kocha się życie...

Słuchać w pełnym słońcu,jak pulsuje ziemia...

W pełnym słońcu dumnie stać na własnych nogach,
Może wtedy będzie można ujrzeć uśmiech Boga...


Kategoria SZOSA SAMOTNIE


  • DST 40.30km
  • Czas 01:23
  • VAVG 29.13km/h
  • VMAX 47.10km/h
  • Temperatura 20.0°C
  • Kalorie 2kcal
  • Sprzęt Mont Ventoux
  • Aktywność Jazda na rowerze

LXXXIX etap -...żyję w kraju, w którym wszyscy chcą mnie zrobić w...

Poniedziałek, 14 czerwca 2010 · dodano: 14.06.2010 | Komentarze 1

Trasa: Kruszwica-Włostowo-Pilich-Włostowo-Kruszwica

Mieszkam w teczce tekturowej
Mole chodzą mi po głowie
Czyjeś gumowe rękawiczki otwierają do mnie drzwiczki
Ścierają kurz z moich ust
Czyściciele warg zajęczych
odkurzają mnie z pajęczyn
Więc się pytam ich kurwa "co jest?"

Mieszkam w teczce tekturowej
Jak mnie otworzysz to się dowiesz
Jak topi się w wymiotach, gorzkie słowo patriota
Wiec wypuszczam z mej fajki buch
I nie otwieram tym baranom nawet po 6 rano
I nie pytam się ich kurwa "co jest?"

Kto zważy kolarzy, nie rusza się z miejsca!

Żyje w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w chuja
Żyje w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w chuja, za moją kasę!


Bywasz piekącym jadem trollów
na internetowym forum
Wiwat Polonia, frustrata,
wiwat dąs psychopata
Jam nieudacznik, grafoman i śmieć
Tylko tu możesz być Bogiem, na wszystkich podnosisz nogę
I załatwiasz te sprawę jak pies

Kto z tego napięcia pierdolnie ze szczęścia!

Żyje w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w chuja
Dlaczego żyje w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w chuja?
No bo żyje w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w chuja, za moją kasę!

Tyś podsłuchowa pluskwa tajna
Kasztan wyciągnięty z łajna
Kiedy ja mówię "wolność"
Zaraz grozisz mi wojną
Kiedy drugą stroną drogi chcę przejść
Więc kiedy ja mówię "wolność",
nie mów mi, że nie wolno
Moja wolność to żaden Twój grzech

Mam wycięte na czole od chwili poczęcia!



Kategoria SZOSA SAMOTNIE


  • DST 50.65km
  • Czas 01:45
  • VAVG 28.94km/h
  • VMAX 51.90km/h
  • Temperatura 23.0°C
  • Kalorie 6kcal
  • Sprzęt Mont Ventoux
  • Aktywność Jazda na rowerze

LXXXVIII etap -...ever find a way...

Piątek, 4 czerwca 2010 · dodano: 04.06.2010 | Komentarze 0

Trasa: Kruszwica-Tupadły-Janikowo-Trląg-Strzelce-Strzelno-Kruszwica

Zawsze jest czas aby znaleźć swoja drogę tą samą dobrze znaną... I być tam jeszcze raz... To co nigdy się nie zaczęło, nigdy się nie skończy... I znów wszystko się kręci i trwa...





Kategoria SZOSA SAMOTNIE


  • DST 32.56km
  • Czas 01:00
  • VAVG 32.56km/h
  • Temperatura 23.0°C
  • Kalorie 973kcal
  • Aktywność Jazda na rowerze

LXXXVII etap -...I'm not a robot...

Niedziela, 30 maja 2010 · dodano: 30.05.2010 | Komentarze 0


Kategoria TRENAŻER


  • DST 36.12km
  • Teren 20.00km
  • Czas 02:00
  • VAVG 18.06km/h
  • VMAX 31.80km/h
  • Temperatura 9.0°C
  • Sprzęt Merida
  • Aktywność Jazda na rowerze

LXXXVI etap -...it must be love...

Niedziela, 16 maja 2010 · dodano: 16.05.2010 | Komentarze 1

Trasa: Kruszwica-Przedbojewice-Ostrowo Krzyckie-Sikorowo-Góra-Karczyn-Bródzki-Kruszwica

W końcu trzeba było przerwać majowy sen niedźwiedzia przeplatany innymi zajęciami nie koniecznie z rowerem związanych. Lecz jak mówi stare i znane przysłowie pszczół, co ma wisieć nie utonie... Choć majowa aura nas nie rozpieszcza i uroku wiośnie nie dodaje to rumak poniósł mnie dziś w tereny nader podmokłe. Aby zachwyciwszy się urokiem zieleni nieco upapranym, ale szczęśliwym do swoich podopiecznych wrócić.


Podmokłe tereny nad brzegiem Noteci.

A roznosząca się woń rzepakowego kwiecia całą drogę umilała ;)

Widok na Noteć z mostu kolejowego.

Nadnotecki sosnowy zagajnik.




  • DST 50.88km
  • Czas 01:41
  • VAVG 30.23km/h
  • VMAX 41.70km/h
  • Temperatura 15.0°C
  • Sprzęt Mont Ventoux
  • Aktywność Jazda na rowerze

LXXXV etap -...jakość też jest ważna...

Niedziela, 25 kwietnia 2010 · dodano: 25.04.2010 | Komentarze 2

Trasa: Kruszwica-Sławsk Wlk.-Strzelno-Strzelce-Trląg-Janikowo-Tupadły-Kruszwica

Pożeranie kilometrów choć nabija liczniki jest mało efektywne z punktu widzenia efektywności jazdy. I choć sama jazda przyjemności służyć powinna to dziś kręcenie ze zwróceniem uwagi na utrzymanie kadencji w granicach 86-90 obr./min. Taka jazda nie pozwoliła na rozglądanie się widokami, które warto byłoby uwiecznić na fotkach.


Kategoria SZOSA SAMOTNIE


  • DST 80.62km
  • Teren 5.00km
  • Czas 03:50
  • VAVG 21.03km/h
  • VMAX 42.90km/h
  • Temperatura 12.0°C
  • Sprzęt Merida
  • Aktywność Jazda na rowerze

LXXXIV etap -...szlakiem Noteci...

Sobota, 24 kwietnia 2010 · dodano: 24.04.2010 | Komentarze 3

Trasa: Kruszwica-Tupadły-Inowrocław-Jaksice-Tuczno-Łącko-Pakość-Trląg-Strzelce-Strzelno-Żegotki-Bożejewice-Sławsk Wlk.-Kruszwica

Ostatnie dni kwietnia niestety wiosennym ciepełkiem nie grzeszą i wiatrem niekorzystnym całości dopełniają. Jednakoż udana wycieczka w strony, gdzie Arnoldzikowe rumaki rzadziej zaglądają.


J. Mielno w okolicach Łącka.

Kanał Notecki - widok z mostu w Pakości.

Transport kamienia wapiennego z kamieniołomu do zakładów sodowych w Janikowie.

Śluza Pakość - jednostka "BRDA"

Komora śluzy Pakość ( górne wrota ). I drogą wodną również szlaki Noteckie przemierzałem.

Dolne wrota śluzy - kierunek J. Pakoskie ( w lewo ) i J. Mielno ( prosto )

Jaz w okolicy śluzy regulujący dopływ wody do J. Pakoskiego

Rwący kanał tuż za jazem.




  • DST 50.83km
  • Czas 01:48
  • VAVG 28.24km/h
  • VMAX 45.80km/h
  • Temperatura 14.0°C
  • Sprzęt Mont Ventoux
  • Aktywność Jazda na rowerze

LXXXIII etap -...powiało szosą...

Poniedziałek, 19 kwietnia 2010 · dodano: 19.04.2010 | Komentarze 4

Trasa: Kruszwica-Tupadły-Janikowo-Trląg-Strzelce-Strzelno-Sławsk Wlk.-Kruszwica



Kategoria SZOSA SAMOTNIE