Info

avatar Ten blog rowerowy prowadzi Arnoldzik z miasteczka Kruszwica. Mam przejechane 130839.43 kilometrów w tym 2360.16 w terenie. Jeżdżę z prędkością średnią 24.42 km/h i się wcale nie chwalę.
Suma podjazdów to 80914 metrów.
Więcej o mnie.

baton rowerowy bikestats.pl

Wykres roczny

Wykres roczny blog rowerowy Arnoldzik.bikestats.pl

Archiwum bloga

  • DST 21.14km
  • Czas 00:59
  • VAVG 21.50km/h
  • VMAX 32.40km/h
  • Temperatura -2.0°C
  • Kalorie 2kcal
  • Sprzęt Merida
  • Aktywność Jazda na rowerze

CXXXI -...jestem drzewo, jestem ptak...

Poniedziałek, 31 stycznia 2011 · dodano: 31.01.2011 | Komentarze 3

Jeszcze noc, jeszcze czas
płonie ziemia, płonie las
dziwne słowo, tajny znak
jestem drzewo, jestem ptak.
Wszystkie drogi, wszystkie sny
dzikie myśli, straszne dni
kamień z nieba, z nieba znak
jestem drzewo, jestem ptak.
Jeden duch, jeden czas
jeden wróg, obok nas
to mój smutek, to mój znak
jestem drzewo, jestem ptak.






  • DST 64.64km
  • Czas 03:00
  • VAVG 21.55km/h
  • VMAX 32.40km/h
  • Temperatura -1.0°C
  • Kalorie 3kcal
  • Sprzęt Merida
  • Aktywność Jazda na rowerze

CXXX etap -...twoje oczy lubią mnie...

Niedziela, 30 stycznia 2011 · dodano: 30.01.2011 | Komentarze 2

( ??? Dziwne to poniekąd... wpis ten znikł zupełnie niespodziewanie wraz z zawartymi w nim komentarzami... Wstawiam go więc jeszcze raz ... ??? )

Trasa: Kruszwica-Gocanowo-Witowice-Piotrków Kuj.-Połajewo-Przewóz-Skulsk-Pilich-Włostowo-Kruszwica

Twój niewyraźny głos
Muska się po pięciolinii
Śmiejesz mi się w nos
Chcesz mnie obcyganić
Czujesz łatwy łup
Jesteś wszak sprytnym złodziejem
Nie rzucasz słów na wiatr
Dobrze wiesz, że już wieje

Twoje oczy lubią mnie i to mnie zgubi...

Ty nie naciągasz strun
Ty nie walisz w bęben
Każda jednoznaczność
Według ciebie jest błędem
Bojkotujesz konkret
Wystarczy ci jedynie zarys
Cóż mi możesz dać?
Wiśnie piołun i curry?

Twoje oczy lubią mnie i to mnie zgubi...

Lekko ściszasz głos
Lekko poprawiasz grzywkę
A co ukryłeś tam?
Tam mam zaszytą wszywkę
Tam schowaną mam
Pamiątkę po innej dziewczynie
Gram w to jeszcze raz
Zagram z tobą i zginę

Twoje oczy lubią mnie i to mnie zgubi...


Okolice Piotrkowa Kujawskiego

J. Gopło

Wysoki poziom wody w kanale Warta-Gopło




  • DST 31.56km
  • Teren 2.00km
  • Czas 01:33
  • VAVG 20.36km/h
  • VMAX 35.40km/h
  • Temperatura -1.0°C
  • Kalorie 4kcal
  • Aktywność Jazda na rowerze

CXXIX etap -...woda wszędzie, co to będzie...

Sobota, 22 stycznia 2011 · dodano: 22.01.2011 | Komentarze 1

Trasa: Kruszwica-Rożniaty-Tupadły-Inowrocław-Łojewo-Szarlej-Kruszwica

Podobne stany wody na Gople jak i na Noteci notowane były w 1980 roku. Z dnia na dzień stan wody wzrasta o około 3-6 cm.


Zalane łąki Nadnoteckie.

Nie mieszczący się w swoim korycie kanał melioracyjny Bachorze.

Ścieżka przy przystani OSW ( niegdyś OKKF ) - dom "Delfina" ;)

Ulica Portowa w Kruszwicy.

SYTUACJA NA GOPLE - OSTRÓWEK NA PŁW. POTRZYMIECH
Gdyby się spełnił czarny scenariusz, to stan wody mógłby podnieść się 78,55 m n.p.m. To i tak nie byłby najwyższy, jaki odnotowano w rejestrach. W lipcu 1980 r. poziom jeziora sięgał 78,75, a w 1888 r. nawet 78,87 m n.p.m.
Pewne zagrożenie może jeszcze stanowić Kanał Bachorze rozciągający się na długości 46 kilometrów od Brześcia Kujawskiego do Kruszwicy. Znaczna część jego wód zasila Gopło (pozostała część wód płynie w przeciwnym kierunku i wpada do Zgłowiączki, będącej dopływem Wisły). Kanał jest położony 4 metry wyżej niż Gopło. Jego poziom wzrasta w okresie opadów i roztopów.



Fot. http://polskalokalna.pl/




  • DST 41.24km
  • Teren 5.00km
  • Czas 01:55
  • VAVG 21.52km/h
  • VMAX 35.40km/h
  • Temperatura 6.0°C
  • Kalorie 2kcal
  • Aktywność Jazda na rowerze

CXXVIII etap -...raz po lodzie raz po wodzie...

Sobota, 8 stycznia 2011 · dodano: 08.01.2011 | Komentarze 2

Trasa: Kruszwica-Gocanowo-Witowice-Brześć-Złotowo-Ostrowo-Witowice-Gocanowo-Kruszwica

Jeszcze nie wszystkie drogi zwłaszcza podrzędne wyzwoliły się z lodowej warstwy tworząc wodne koleiny. Nawierzchnia większości trasy jak i dodatnia temperatura wczesno-wiosenną porę przypominała. Z uwagi na nie przejezdność zaplanowanej dłuższej trasy powrót przez Złotowo, Popowo i Ostrowo do Kruszwicy.

Lodowy asfalcik :)))

Nad rozlewiskiem...

Przeprawa promowa Złotowo-Ostrówek.




  • DST 41.58km
  • Czas 02:10
  • VAVG 19.19km/h
  • VMAX 35.80km/h
  • Temperatura -3.0°C
  • Kalorie 4kcal
  • Sprzęt Merida
  • Aktywność Jazda na rowerze

CXXVII etap -...na dobry początek...

Czwartek, 6 stycznia 2011 · dodano: 06.01.2011 | Komentarze 0

Trasa: Kruszwica-Włostowo-Pilich-Włostowo-Kruszwica

Lekki mróz w połączeniu z dość silnym wiatrem dał się solidnie w znaki. Po paru kilometrach jazdy pod wiatr udzielił mi się zupełny brak chęci i motywacji do dalszej jazdy. Małymi kroczkami z prędkością nie przekraczającą 14-15 km/h w końcu osiągnąłem zamierzony cel. Droga powrotna zupełnie przyjemna :), więc było warto tak na dobry początek roku rowerowego 2011-go troszkę się rozruszać i świeżego powietrza zażyć.


W lwiej większości takie drogi.




  • Aktywność Jazda na rowerze

WESOŁYCH ŚWIĄT

Piątek, 24 grudnia 2010 · dodano: 24.12.2010 | Komentarze 0


Zdrowych, spokojnych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia, Szczęśliwego Nowego Roku 2011 życzy Arnoldzik




  • DST 20.82km
  • Teren 20.82km
  • Czas 01:23
  • VAVG 15.05km/h
  • VMAX 25.00km/h
  • Temperatura -1.0°C
  • Kalorie 2kcal
  • Sprzęt Merida
  • Aktywność Jazda na rowerze

CXXVI etap -...trochę bez sensu ;)...

Niedziela, 19 grudnia 2010 · dodano: 22.12.2010 | Komentarze 0

Pierwsze 9 km jakoś dało się jechać lecz dalsza jazda była zupełnie bez sensu. Droga a w zasadzie jej pobocze przypominało tor bobslejowy. Podczas wyprzedzania przez wszelkie pojazdy nie można było trzymać się blisko pobocza i często dla bezpieczeństwa musiałem się po prostu zatrzymywać. Jedna gleba i kilka prawie gleb to i tak dobry wynik jak na takie warunki jazdy ciemną porą po śniegu niepodkutym rumakiem. Jednak straszne zimno i padający śnieg zmienił tą bezsensowną jazdę w atrakcje nie byle jaką i niepowtarzalną :)

Światło w ciemnościach ;)

Luna

W świetlistym blasku droga do celu...

Moje miasto w świątecznej ozdobie ;)




  • DST 21.04km
  • Teren 18.00km
  • Czas 01:11
  • VAVG 17.78km/h
  • VMAX 34.40km/h
  • Temperatura 2.0°C
  • Kalorie 5kcal
  • Aktywność Jazda na rowerze

CXXV etap -...czarno-biało...

Niedziela, 12 grudnia 2010 · dodano: 12.12.2010 | Komentarze 0

Wczorajsza planowana trasa dziś okazała się na tyle przejezdna, że udało się ją przebyć. Większość energii pochłaniało utrzymanie równowagi i wybieranie optymalnego toru jazdy. Silny wiatr i zacinający mokry śnieg dopełniły dzieła jednak jazda w takich warunkach też swój urok ma.







  • DST 14.45km
  • Teren 14.45km
  • Czas 01:10
  • VAVG 12.39km/h
  • VMAX 20.30km/h
  • Temperatura -1.0°C
  • Kalorie 3kcal
  • Sprzęt Merida
  • Aktywność Jazda na rowerze

CXXIV etap -...rowerowy marsz...

Sobota, 11 grudnia 2010 · dodano: 11.12.2010 | Komentarze 0

Droga którą zamierzałem przebyć okazała się nie do przebycia :) Kopny śnieg i lodowe muldy kontra slicki to nie równy pojedynek. Dzisiejszy wyjazd to typowa rowerowo-marszowa wycieczka wokół miasta ale i tak było fajnie.


Otulona lodem i śniegiem "Rusałka"

Górująca na Kruszwicą "Mysia wieża" - pozostałość zamku Kazimierza Wielkiego.

Lodowa tafla J. Gopła.

Ścieżka spacerowa na półwyspie Rzępowskim.




  • DST 16.00km
  • Teren 6.00km
  • Czas 01:00
  • VAVG 16.00km/h
  • VMAX 23.00km/h
  • Temperatura 1.0°C
  • Kalorie 2kcal
  • Sprzęt Merida
  • Aktywność Jazda na rowerze

CXXIII etap -...po mieście i poza miastem...

Poniedziałek, 6 grudnia 2010 · dodano: 06.12.2010 | Komentarze 1

Test nowego oświetlenia wypadł w miarę zadowalająco i nie straszne już będą ciemności podczas zimowych wieczornych wyjazdów ;)