Info

avatar Ten blog rowerowy prowadzi Arnoldzik z miasteczka Kruszwica. Mam przejechane 123434.78 kilometrów w tym 2278.26 w terenie. Jeżdżę z prędkością średnią 24.39 km/h i się wcale nie chwalę.
Suma podjazdów to 63289 metrów.
Więcej o mnie.

baton rowerowy bikestats.pl

Wykres roczny

Wykres roczny blog rowerowy Arnoldzik.bikestats.pl

Archiwum bloga

  • DST 120.41km
  • Czas 05:06
  • VAVG 23.61km/h
  • VMAX 49.90km/h
  • Temperatura 23.0°C
  • Kalorie 1894kcal
  • Podjazdy 659m
  • Sprzęt Trek
  • Aktywność Jazda na rowerze
  • mapa trasy mini

Po Ziemi Dobrzyńskiej (8559)

Sobota, 14 czerwca 2025 · dodano: 14.06.2025 | Komentarze 0


Trasa: Lubicz-Łążynek-Świętosław-Kijaszkowo-Wielgie-Zbójno-Ugoszcz-Żałe-Nadróż-Kowalki-Rypin-Strzygi-Łapinóżek-Rzadzki Duże-Kierz Półwieski-Łubki-Radomin-Bocheniec-Golub Dobrzyń-Elgiszewo-Ciechocin-Łążynek-Lubicz

Jak na moje około-kominowe realia Ziemia Dobrzyńska pagórkiem stoi a i nie jeden podjazd iście górski posiada, tyle że niezbyt długi. Na pętli śladem GPS-u naznaczonym do ryby podobnym, przewyższeń grubo ponad pół kilometra, to zacnie niby choć matematycznie nic to. Deliberacyji poddawszy i rozważaniom, wnioskować można iż skoro punkt startowy ten sam co i końcowy, a co za tym idzie na wysokości nad morza poziomem tej samej, tom przeca się nie wznieślim, jak jakieś anioły. Bowiem naturalne jest co tyle samo w górę co i na dół wjechać i zjechać trza było, no to jakby nie liczyć... Matematyka przewrotna bywa a i fizycznie pracy też nikłe ilości, gdyby współczynnika oporów powietrznych i tarć asfaltowych pod uwagę nie brać. Tak humorystycznie rzecz jasna w filozoficznym nie do końca prawdziwym aspekcie tylko, a prawdą jest com drogi i nawierzchni nieskazitelnych ujechalim ilości zacne i pagórków też kilka zdobylim... A gdzie to jak ktoś spyta ? No ten, no tam gdzie droga wiedzie przez Radziki Duże na Kierz Półwieski, nieopodal wsi Kupno.
Kwadratów nowych krocie, Zamek Golubski zdobyty, żabkowy pit stop, taka sobota...

Czteroskrzydłowy konwentualny zamek krzyżacki z przełomu XIII i XIV wieku, wzniesiony na wzgórzu górującym nad miastem, obecnie w granicach miasta Golub-Dobrzyń; zachowany w stylu gotycko-renesansowym.

Wzgórze, na którym wznosi się dziś majestatyczny zamek, może po­chwa­lić się wcze­sno­śre­dnio­wiecz­ną me­try­ką, bo­wiem praw­do­po­dob­nie już w VIII wie­ku w miej­scu tym ist­nia­ła nie­wiel­ka osa­da. Z cza­sem ro­zwi­nę­ła się ona w drew­nia­no-ziem­ny gród obron­ny, któ­ry w 1231 ro­ku zdo­by­ły zbroj­ne od­dzia­ły sła­be­go jesz­cze pań­stwa krzy­żac­kie­go. Dwie de­ka­dy póź­niej za­kon prze­ka­zał go wraz z przy­sioł­kiem vi­la Go­lu­be bi­sku­po­wi wło­cław­skie­mu Wo­li­mi­ro­wi ten zaś tuż przed śmier­cią od­dał je w len­no ry­ce­rzo­wi Woj­cie­cho­wi ze Smol­na, na­kła­da­jąc na nie­go po­win­ność obro­ny przed ata­ka­mi ze stro­ny ple­mion pru­skich. Pod ko­niec XIII wie­ku Krzy­ża­cy dro­gą wy­mia­ny od­zy­ska­li wspo­mnia­ny przy­czó­łek i w la­tach 1293-95 roz­bu­do­wa­li znaj­du­ją­cy się tu­taj gród w straż­ni­cę strze­gą­cą prze­pra­wy przez Drwę­cę.

Drwęca w Golubiu Dobrzyniu
😍

Prezes walczący 😁

Pit Stopy wszelakie popaśne, stacyjne i żabkowe takie 😆
Golubski rynek.

Lubicz, miejsce startu i mety... 78 m n.p.m. No to jakie przewyższenia ? 🤔

Aaa, no i kwadraty 😊


Kategoria SZOSA TOWARZYSKA



Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy. Komentuj

Imię: Zaloguj się · Zarejestruj się!

Wpisz dwa pierwsze znaki ze słowa dzina
Można używać znaczników: [b][/b] i [url=][/url]