Info

avatar Blog rowerowy Arnoldzika z miasteczka Kruszwica. Przeróżne liczniki nabiły mi 111858.20 kilometrów w tym 2133.36 po polnych dróżkach, leśnych duktach a nawet po śniegu. Jeżdżę z prędkością średnią 24.42 km/h i to jest istotne
Więcej o Arnoldziku.

Arnoldzikowe batoniki

2019

button stats bikestats.pl

2020

button stats bikestats.pl

2021

button stats bikestats.pl

2022

button stats bikestats.pl

2023

button stats bikestats.pl

2024



baton rowerowy bikestats.pl

Znajomi Arnoldzika

Zdobyte przez Arnoldzika gminy

Odwiedziny u Arnoldzika

licznik odwiedzin Wordpress

Arnoldzikowa zegarynka

Arnoldzikowa pogodynka

Wykres roczny Arnoldzika

Wykres roczny blog rowerowy Arnoldzik.bikestats.pl

Archiwum Arnoldzika

  • Dystans 125.80km
  • Czas 04:43
  • Prędkość śr. 26.67km/h
  • Prędkość max. 40.20km/h
  • Temperatura 12.0°C
  • Wiatr 3m/s
  • Sprzęt Trek
  • Aktywność Jazda na rowerze

Tam gdzie rumak poniesie

Wtorek, 12 kwietnia 2022 · dodano: 12.04.2022 | Komentarze 0


Trasa: Kruszwica-Włostowo-Dobsko-Jeziora Wielkie-Nożyczyn-Lenartowo-Rakowo-Skulsk-Paniewo-Czartowo-Lisewo-Koszewo-Noć-Morzyczyn-Stara Ruda-Leśnictwo-Licheń-Gać-Lubstówek-Młynek-Mąkolno-Mostki-Ośno Podleśne-Zaryń-Posada-Kryszkowice-Tomisławice-Piotrków Kujawski-Jerzyce-Leszcze-Brześć-Witowice-Janocin-Tarnowo-Bródzki-Kruszwica

Przyznać muszę, że brakowało mi takiej samotnej wycieczki, nieco dłuższej, w strony które są mi bliższe i w które chętniej powracam. Prawie nigdy tego nie czynię, ale dziś całą trasę przebyć miałem zgodnie z wyznaczonym w przeddzień śladem. Miałem, bo oczywiście w stu procentach się to nie udało i co najmniej dwa razy świadomie z wyznaczonego kursu zboczyłem. Zmiany pierwotnie wyznaczonego kursu nie wpłynęły znacząco na długość całej trasy a co istotne pozwoliły spokojniejszą myślę drogą przejechać. Wyjazd około godziny 9:40, kiedy to jeszcze słońce powietrza ogrzać nie zdążyło i przez pierwszą godzinę nieco chłodu odczułem. Wiatru jak na lekarstwo, jednak lekkie powiewy i pęd powietrza podczas jazdy, wrażenie powodował, jakby ten cały czas od frontu ku utrapieniu jeźdźca zawiewał. Do świętego miejsca dziś zawitałem, co by na powrót drogami, którymi jeszczem jak dotąd nie jechał, od południa na tereny kopalniane odkrywki Tomisławice zawitał. 

Pod lasem, droga Dobsko - Jeziora Wielkie

 Malownicza dróżka w okolicy Lenartowa

Kanał Warta - Gopło i śluza Koszewo

Pozłacane Licheńskie Sanktuarium 

Kanał Grójecki na trasie Licheń - Lubstówek


Linia kolejowa KWB Konin łącząca odkrywkę Drzewce z elektrownią Pątnów. 

Podstawową lokomotywą Kolei Górniczych KWB Konin jest niemiecki elektrowóz typu LEW EL2. Koleje Górnicze KWB Konin to przemysłowa sieć kolejowa o długości 120 kilometrów wykorzystywana do przewozów węgla brunatnego z odkrywek kopalni KWB Konin. 
Po bocznicy kolejowej KWB Konin porusza się maksymalnie do 15 pociągów dziennie złożonych z jednego elektrowozu i 10 wagonów. Przewozy wynoszą około 11 milionów ton węgla brunatnego rocznie.
Ruch kolejowy na Kolejach Górniczych KWB Konin prowadzony jest w oparciu o przepisy wewnątrzzakładowe zatwierdzone decyzją Urzędu Transportu Kolejowego. Na niektórych szlakach prowadzony jest ruch składów pchanych. Pchanie odbywa się na podstawie odstępstwa od powszechnych zasad prowadzenia ruchu kolejowego przy zastosowaniu telewizji przemysłowej. Kamera do obserwacji szlaku zainstalowana jest wówczas na pierwszym wagonie pchanego składu, a odbiornik obrazu ( monitor ) w kabinie maszynisty pchającej pociąg lokomotywy.

Takie nasze góry ;)

Zwałowiska odkrywki Tomisławice





Kategoria SZOSA SAMOTNIE



Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy. Komentuj

Imię: Zaloguj się · Zarejestruj się!

Wpisz trzy pierwsze znaki ze słowa zycie
Można używać znaczników: [b][/b] i [url=][/url]